Followers

Tuesday, 30 October 2012

Przyznam się do czegoś ;)

Miasto, w którym sobie kupilismy domek i w którym zdecydowaliśmy się mieszkać to Leicester :) Bardzo ładne zielone miasto :) co zresztą mogliście podziwiać na niektórych zdjęciach jakie tu wrzucałam :) Teraz chciałam Wam troszkę o Leicester napisać :) Po pierwsze jest to miasto znane z tego, iż jest zamieszkiwane przez wielokulturową społeczność :) M. zawsze mówi że brytyjczycy są tutaj w mniejszości :)

Leicester jest jednym z najstarszych miast Anglii założone zostało przez Rzymian i posiada zabytki z różnych epok. Leicester jest największym miastem regionu East Midlands leży ono nad rzeką Soar w okolicy Lasów Narodowych (National Forest).  2004 roku Leicester zamieszkiwało 285,1 tys ludności. Jak już pisałam Leicester jest znane w całej Wielkiej Brytanii z ogromnej różnorodności etnicznej. Stanowi ono największe skupisko ludności hinduskiej oraz kurdyjskiej. Jako ważny ośrodek przemysłowy i uniwersytecki przyciąga on ludność z całego świata. Obecnie stało się drugim po Londynie skupiskiem Polakow w Anglii.

Oto kilka zdjęć na dowód jak piękne jest to miasto :)


2 comments:

Dziękuję Ci bardzo za komentarz :* Każdy komentarz jest bardzo dla mnie ważny i istotny, jednakże bądź świadoma/świadomy, że komentarze są moderowane i wszystkie komentarze bedące reklamą, obraźliwe, czy też nic nie wnoszące do tematu nie będą publikowane. Rozważ czy to co piszesz ma odniesienie do treści posta jak również, czy poprzez słowa użyte w komentarzu nikogo nie obrażasz ?


Dodam też, że do wszystkich zostawiających komentarze zaglądam regularnie więc nie musisz zostawiać wpisu typu zapraszam do mnie etc...Raz jeszcze dziękuję za odwiedziny oraz za pozostawienie śladu po sobie...